W CZYM POMAGAM?

Zrozumieć i uporządkować finanse

 

Budować oraz chronić majątek

Ustalić cele finansowe

Oszczędzać oraz inwestować

 

Na co dzień współzarządzam firmą TDF Polska Sp. z o.o., jako wiceprezes zarządu. Mimo wielu obowiązków, chętnie znajduję czas na współpracę z klientami indywidualnymi oraz przedsiębiorcami. Spotkania z klientami dają mi ogromną satysfakcją oraz pozwalają mi być na bieżąco z ich oczekiwaniami i nieustannie zmieniającymi się rozwiązaniami finansowymi.
Pomagam w realizacji Twoich celów finansowych w taki sposób, żebyś nie musiał się martwić, co stanie się w przyszłości. Będzie Cię stać na spłatę swoich zobowiązań oraz realizację marzeń. Zamiast mówić: „Nie wiem jak to będzie”, będziesz miał poczucie, że kierujesz się w dobrą stronę ogarnięty spokojem ducha o swoją finansową przyszłość. Pomogę w poukładaniu Twoich finansów tak, żeby stosowne pieniądze znalazły się na odpowiednim miejscu
we właściwym czasie.

Ponadto pomagam:

  • Osobom średnio zamożnym i zamożnym bezpiecznie i efektywnie pomnażać oszczędności poprzez budowę optymalnego portfela inwestycyjnego.
  • Pokazując, jak we właściwy sposób zarządzać swoimi finansami osobistymi. Z mojego doświadczenia wynika, że nawet osoby zarabiające pięciocyfrowe kwoty, mają problem z dotrwaniem do pierwszego dnia miesiąca.
  • Pokazując, jak rozeznać się w ,,gąszczu” rozwiązań finansowych tak, abyś wybrał te, które spełniają swoje zadanie jednocześnie unikając rozwiązań niedziałających, czy też kosztownych.  W niektórych przypadkach, nawet doradcy finansowi mają problem ze zrozumieniem części dostępnych produktów finansowych. Co więc ma powiedzieć osoba, która nie interesuje się finansami, ale chciałaby mieć je pod kontrolą?
  • Zaplanować oraz zgromadzić odpowiednią dla Ciebie ilość pieniędzy na Twoją emeryturę, godną przyszłość, przyszłość Twojego dziecka czy chociażby wymarzony dom. Do tego potrzebujesz środków, planu oraz strategii inwestycyjnej. Chodzi o efektywne działania, a nie o zabicie wyrzutów sumienia poprzez odkładanie przysłowiowych pięciu złoty.
  • Pokazując, jak wcześniej spłacić kredyt hipoteczny unikając płacenia wysokich odsetek. Wbrew pozorom nie jest to tak proste, jak to jest czasem przedstawiane.
  • Wspólnie możemy zaplanować oraz zrealizować Twoją drogę do niezależności finansowej.
  • Wskazuję często nieuświadomione potrzeby oraz ryzyka finansowe, z jakich możesz nie zdawać sobie sprawy. W planowaniu finansowym pewne rzeczy można zaplanować, a przed niektórymi, które być może nas nie spotkają, należy się chronić.
  • Podpowiadam jak zabezpieczyć płynność finansową, majątek w rodzinie oraz w firmie.
  • Przeprowadzę audyt Twoich rozwiązań finansowych w celu obniżenia kosztów i sprawdzenia, czy nadal przystają do Twojej rzeczywistości. Może się zdarzyć, że posiadasz inwestycję, która od lat nie zarabia lub płacisz z przyzwyczajenia za pewnie usługi finansowe, które nie są Ci potrzebne lub działają inaczej niż sądzisz.
  • Odnajduję radość w prowadzeniu (często tylko dla samej przyjemności) szkolenia z zarządzania finansami osobistymi w rozmaitych organizacjach.

 

Co czyni mnie innym?

Doświadczenie. Mam tu na myśli nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim doświadczenie praktyczne. Wiem, jakie rozwiązania oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczenia spełniają swoje zadanie, a jakie nie. Ponad tysiąc odbytych rozmów z klientami dało mi możliwość poznania największych problemów ludzkich związanych z finansami. Wiem czego się obawiają i jakie mają wątpliwości. Niektórzy myślą, że czytam w myślach.

Posiadam dostęp do kilkuset rozwiązań finansowych szesnastu instytucji finansowych, co pozwala znaleźć optymalne rozwiązania praktycznie dla każdego. Rozwiązania finansowe są ważne, ale nie najważniejsze. Potrafię szeroko spojrzeć na sytuację danej osoby, z uwzględnieniem specyfiki życia osobistego, zawodowego oraz Twojego charakteru – przecież nie wszyscy kochają tabele, wykresy i excela. Zaplanowanie pewnych działań to jedno, wdrożenie rozwiązań i nawyków to drugie. Wspólnie będziemy nadzorować skuteczność wdrożonych rozwiązań oraz wprowadzać korekty, biorąc pod uwagę zmiany Twojej sytuacji życiowej.

Moi klienci często mówią mi, że jestem niesamowicie cierpliwy i potrafię bardzo dobrze wytłumaczyć skomplikowane zagadnienia finansowe. Jeżeli umówiliśmy się, że mam coś dla Ciebie przygotować – tak też będzie. Współpraca ze mną gwarantuje Ci, że nie pozostawię żadnego maila, ani telefonu bez odpowiedzi. Nie musisz się obawiać, ja po rozpoczęciu współpracy nie zniknę. Pracuję w tej branży tyle lat, aby wiedzieć, że będę w niej pracował nawet wtedy, gdy nie będę potrzebował już zarabiać pieniędzy. Mimo pewnego doświadczenia, cały czas pogłębiam swoją wiedzę. Nie da się znać dobrze na wszystkim, dlatego współpracuję z szeregiem specjalistów w zakresie prawa, księgowości, podatków, inwestycji, ubezpieczeń czy kredytów. Kiedy sytuacja tego wymaga, wspieram się ich wiedzą i doświadczeniem.

Współpraca

Pierwsze spotkanie jest bezpłatne. Ma na celu wzajemnie poznanie oraz doprecyzowanie Twoich oczekiwań. Na spotkaniu określę, czy jestem w stanie Ci pomóc, a Ty możesz ocenić czy jestem osobą, z którą chcesz współpracować.